Prečo sme vytvárali PRAISindex?

Na základe dlhoročných skúsenosti v oblasti realít sa snažíme edukovať ľudí, že cena nehnuteľnosti odzrkadľuje okrem luxusných materiálov v interiéri mnohé ďalšie aspekty.

Veľa ľudí zaplatí za nehnuteľnosť vyššiu cenu kvôli peknému zariadeniu a neskôr zistia, že oveľa dôležitejšie budú v každodennom živote rôzne drobnosti, ktoré ovplyvňujú celkovú spokojnosť a kvalitu bývania.

Pri výbere bývania by ste mali zvažovať to čo je pre vás naozaj dôležité, pretože nábytok aj interiér zmeníte najjednoduchšie, bezpečnosť ulice, pracovné príležitosti v lokalite, alebo životné prostredie však ovplyvníte veľmi ťažko.

PRAISindex zohľadnuje množstvo parametrov od blízkosti potravín, cez dostupnosť MHD a parkovania, až po možnosť športovania, prechádzok s deťmi, či kvality škôl v okolí.


PRAIS.sk - Oceňovanie nehnuteľností a kvality bývania na Slovensku
PRAIS.sk - Oceňovanie nehnuteľností a kvality bývania na Slovensku


Čo je PRAISindex?

Mnohí z nás si neuvedomujú, že cena nehnuteľnosti odzrkadľuje oveľa viac kvalitu danej lokality ako konkrétnu stavbu. PRAISindex sme vytvorili na to, aby sme uľahčili návštevníkom porovnávať kvalitu bývania v rôznych oblastiach Slovenska. A tiež preto, aby porozumeli, prečo má trojizbový byt v lukratívnej časti hlavného mesta niekoľko násobne väčšiu trhovú cenu, ako podobný byt s rovnakou rozlohou v malom mestečku.

Ako funguje PRAISindex?

Pri výpočtoch ceny a kvality bývania zohľadňujeme desiatky rôznych parametrov, od špecifík nehnuteľnosti až po klimatické podmienky, počet slnečných dní, vzdialeností od verejnej dopravy, dostupnosti služieb, kvality školstva a zdravotnej starostlivosti, až po úroveň kriminality, či riziká prírodných katastrôf. To, čo je pre vás dôležité si môžete jednoducho presunúť na vyššie miesto a tým ovplyvniť prioritu vo výpočte.

PRAIS.sk - Oceňovanie nehnuteľností a kvality bývania na Slovensku

A čo ďalej?

Preskúmajte cenové mapy

Preskúmajte cenové mapy

Vďaka cenovým mapám si môžete jednoduchšie vybrať to pravé miesto pre vaše bývanie alebo investíciu.

Ukážte mi mapy

Ohodnoťte Vašu Nehnuteľnosť

Ohodnoťte Vašu Nehnuteľnosť

Získajte informáciu o cene nehnuteľnosti, aby ste tak mohli jednoduchšie spraviť strategické rozhodnutie o jej nákupe či predaji.

Poďme na to

Povedzte o nás priateľom

Povedzte o nás priateľom

Páči sa Vám naša stránka? Pomohol vám odhad ceny nehnuteľnosti? Tak o nás dajte vedieť svojim priateľom.

Zdieľať na facebooku

Prosím čakajte...